156. oddíl

Jsme smíšený oddíl, chodí k nám kluci i holky od 6 let, máme schůzky ve čtvrtek odpoledne.

Klubovnu máme na adrese Zoubkova 8, Praha 5.

Co děláme?
Jednou týdně máme schůzky, které připravují naši vedoucí. Ty se vždy konají v Zoubkově ulici číslo 8 na Smíchově. Někdy jdeme s dětmi ven do parku, nebo zůstáváme v naší klubovně. Program má podobu her a vzdělávacích aktivit. Často zařazujeme hry zaměřené na rozvoj spolupráce v týmu. Samozřejmostí je rozšíření znalostí a získání nových zkušeností našich členů.

Kromě schůzek společně vyrážíme na výpravy, které se konají v Praze, mimo Prahu i v jejím okolí. Výpravy jsou jednodenní nebo víkendové. Na jednodenní výlety vyrážíme většinou do okolí Prahy, ale občas i do jejího centra. Na víkendové výpravy jezdíme na různá místa po republice. Účastníme se několika pro nás „tradičních“ akcí: podzimní moštování jablek v Jeseníkách, skautské setkání na Kytínské louce - zimní přechod Brd, akce Prahou plnou strašidel, nebo různá středisková setkání.

Vrcholem celoroční činnosti je letní stanový tábor, který pořádáme každý rok v Jeseníkách. Tábořiště se nachází poblíž Velkých Losin u vesnice Žárová. Kromě nádherné přírody, která je plná hor, lesů a luk, kde stojí náš tábor, se mohou děti těšit na celotáborovou hru, která má tematické zaměření a je plná her a aktivit, které pro děti připravujeme. Kromě toho je cílem tábora naučit děti soužití s přírodou. Vyrážíme na několikadenní výlet do hor, který je spojen i s přespáním mimo tábor. Bezesporu je tábor plný junáckých tradic, které jsou na denním pořádku tábora a děti mají možnost se do nich plně zapojit. Na táboře zajišťujeme zdravotní a hygienickou péči, kvalitní stravování a příjemný kolektiv. Smyslem tábora je především si ho užít, získat zkušenosti a přivézt si domů nové zážitky.

Vedení oddílu
Vedoucí oddílu – Lukáš Polanský (776 645 271, luky(tecka)mimozemstan(na)seznam(tecka)cz)

Zástupci vedoucího oddílu – Konrád Karlík (konrad(tecka)karlik(na)gmail(tecka)com); Šimon Dobrev (dobrev(tecka)simon1(na)gmail(tecka)com)

 

V SOUČASNÉ DOBĚ MÁME BOHUŽEL NAPLNĚNÉ KAPACITY A NEPŘIJÍMÁME NOVÉ ČLENY!!